Wypożyczenie kampera- kiedy warto skorzystać z tej opcji?

W Polsce nie ma tyle wypożyczalni Kaperów co za granicą jednak nie oznacza to, że nie da się tutaj wypożyczyć tego typu pojazdów. Obecnie w naszym kraju istnieje około 170 wypożyczalni, a wakacje na kółkach to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie w ciekawy sposób naszego może i nawet jedynego urlopu, gdyż w Polsce, aby się czegoś dorobić trzeba cały czas robić, pracować.  

Wypożyczenie kampera na wakacje

Na początku powinniśmy zrobić sobie tak zwany rachunek sumienia i odpowiedzieć na pytania w jakiś sposób chce spędzić wakacje, jak długo będą one trwały oraz dokąd jedziemy z kim i jak daleko? Poza wyborem kampera powinniśmy się też skupić na wyborze wyposażenia dla niego, czyli na wielkości kuchni, ilości łóżek oraz np. nasz pojazd może być wyposażony w stojak na rower. 

Wypożyczenie campera a ubezpieczenie

Kolejny wydatek to ubezpieczenie za wynajem pojazdu. Najdroższy pakiet obejmuje wszystko nawet holowanie z najdalszych zakątków europy. Jednak powinniśmy brać pod uwagę cenę i ustosunkować ją do długości naszego pobytu, gdyż    ubezpieczenie obejmujące wynajem kampera kosztuje rocznie 15tys. 

Wypożyczenie kampera na sezon

Powinniśmy zwrócić uwagę czy nie lepiej pod koniec sezonu wakacyjnego, letniego wybrać się na urlop z kamperem, ponieważ im większy jest popyt na coś tym cena powinna być niższa. Niestety w sprawie wakacji sytuacja jest inna gdy jest sezon ceny są wyższe dlatego większość osób decyduje się na wyjazd zaraz po sezonem lub przed sezonem,  gdzie te cenny są znacząco niższe.  

Waga kampera oraz jego rozmiar

Większość ludzi jeżdżąca autami boi się przesiąść się do kampera, ale bazując na doświadczeniu swoim i rodziny. Mój tata też miał strach i przez to wynajął mniejszy kamper, po czym stwierdził, że zrobił błąd. Natomiast im kamper jest większy tym jest cięższy co wiąże się z tym, że nie zawsze będziemy mogli zaparkować wszędzie np. parkingi prywatne czy podziemne mają ograniczenia i pojazdem cięższym niż..nie wiedziemy. 

Wypożyczenie kampera – na co trzeba zwrócić uwagę?

Firmy często przedstawiają swój produkt, jako produkt premium. Zachwalają go, zatrudniają ludzi, którzy piszą fałszywe opinie. Jednak w przypadku gdy wchodzą w grę małe kwoty możemy na to przymknąć oko, ale co jeśli musimy zapłacić za coś kilka tysięcy złotych. W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na markę pojazdu i sięgnąć po więcej informacji na jej temat. Ważne jest też to jak wykonany jest kamper od środka, jakiej jakości są meble oraz z jakiego materiału są one wykonane. Mamy wtedy pewność, że nasz pojazd jest w jakimś tam procencie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Warto też zwrócić uwagę na rok produkcji danego kampera, ponieważ może to być wyznacznik w jakim jest on stanie. Jednak warto też obejrzeć go i zobaczyć wszystko na własne oczy. 

Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnie kapmerów?

Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to czy obsługa klienta w danej wypożyczalni ma wiedzę oraz doświadczenie na temat pojazdów, które są wynajmowane, a nie mówi to co im ktoś kazał przekazać, bo taka sytuacja czasem ma też miejsce szczególnie gdy rozmowa nie odbywa się w biurze wypożyczalni tylko poprzez rozmowę telefoniczną. Ważny też jest czas działania danej wypożyczalni na rynku, ponieważ doświadczenie zdobywa się poprzez ciężką pracę, a na jej efekty musimy poczekać. Właśnie takie firmy powinniśmy brać pod uwagę w pierwszej kolejności. Tak jak już zostało wspomniane ważne są też opinie, ale nie tylko te pisane w internecie, ale również bezpośrednie od osób, które miały styczność z daną wypożyczalniom. Możemy się z nimi skontaktować poprzez numer telefonu czy adres email. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *