Samochód na abonament- na czym polega wynajem auta na abonament?

Samochód to przede wszystkim niezależność i wygoda. Dzięki niemu stajemy się prawdziwie mobilni, a także mamy nieporównywalny komfort, gdyż bez problemu możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce. Wszystko brzmi świetnie i zachęcająco, jednak co już wiedzą niektórzy kierowcy, samochód to także przysłowiowa „skarbonka”. Trzeba więc liczyć się z wydatkami na paliwo, na drobne i większe naprawy, ubezpieczenie, przegląd techniczny i zmianę opon, nie wspominając już o niezbędnych kosmetykach dla pojazdu, by jego wygląd cieszył nasze oczy przez długi czas. Okazuje się, że nie każdego może taki długoterminowy wydatek interesować, a jednocześnie szukają oni czegoś, co usprawniłoby przemieszczanie się. Okazuje się, że rozwiązaniem dla wielu z nas stały się samochody na abonament. Na czym to polega?

Na czym polega wynajem auta na abonament?

W tym miejscu, chyba nie trzeba zbyt wiele wyjaśniać. Założenie jest dość proste. Regularnie płacimy za telefon, Internet czy telewizję, dlaczego by więc nie skorzystać w taki sam sposób z nowego samochodu?. Wynajem auta na abonament jest niezwykle prosty. Na samy początku wybieramy firmę, oferującą auta na abonament, a następnie jeden z dostępnych w ofercie modeli samochodów. Można także wybrać kolor, silnik, a także wersję wyposażenia. Po dokonaniu wyboru, czeka nas podpisanie Umowy Abonamentowej i wpłacamy tak zwaną Opłatę Startową. To w jej ramach pokrywane są wszystkie koszty rejestracji samochodu, a także dostarczenia go przez firmę w odpowiednie miejsce. Oczywiście zanim samochód będzie gotowy, może upłynąć trochę czasu, jednak zwykle firmy informują o tym z trzy dniowym wyprzedzeniem, za pośrednictwem maila lub telefonicznie. Wówczas można ustalić dokładnie termin odbioru. Następnie uiszczamy składkę za ubezpieczenie i Opłatę Abonamentową za pierwszy miesiąc. Po dokonaniu tych czynności, możemy naszym nowym samochodem ruszyć w świat bez żadnych zmartwień. Mówiąc krótko, samochód na abonament, działa podobnie jak abonament np. za telefon. Polega to na comiesięcznych opłatach, w związku z użytkowaniem pojazdu.

Samochód na abonament- co możemy wybrać?

Przejdźmy teraz do tego, co firmy mają w swojej ofercie samochodów na abonament. Otóż, wybór ogranicza się nie tylko do wyboru modelu i koloru auta. W ramach abonamentu musimy także wybrać:

  • pakiet kilometrów- zwykle w cenie abonamentu jest około 10 tysięcy kilometrów na rok, jednak przy dodatkowej opłacie można taki limit zwiększyć nawet do 30 tysięcy.
  • rodzaj opon- w cenie abonamentu, możemy wybrać komplet letnich opon, a za dodatkową opłatą także opon zimowych, a nawet opon wielosezonowych.
  • sposób ubezpieczenia- można zgodzić się na polisę wykupioną za pośrednictwem firmy, z którą podpisujemy Umowę Abonamentową, ale można dokonać także cesji i ubezpieczyć auto samodzielnie.

Zaliczka zwykle wynosi 1000 złotych, a następnie podpisujemy umowę na określony czas np. 12 miesięcy. Przez rok możemy więc cieszyć się nowym samochodem.

Samochód na abonament- czy to się opłaca?

Czy samochód na abonament się opłaca? Można to rozpatrywać dwojako. Jeśli nie zamierzamy kupić samochodu, a jedynie chcemy użytkować go przez określony czas, na pewno opłaca. Otrzymujemy bowiem całkowicie nowy samochód, który możemy użytkować dzięki comiesięcznej opłacie. Jeśli jednak nosimy się z zamiarem zakupu własnych czterech kółek, być może warto poczekać i odłożyć wymaganą kwotę, by stać się posiadaczem auta. Nie mniej jednak, w przypadku nagłej potrzeby posiadania samochodu, na rok lub dwa, warto skorzystać z wynajmu samochodu na abonament.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *