Rękawice motocyklowe- czym powinny się wyróżniać?

Jakie funkcje powinny spełniać rękawice motocyklowe?

Najważniejszą z funkcji jakie powinny spełniać rękawice motocyklowe jest zapewnienie bezpieczeństwa. Mają one zabezpieczać dłonie przed poważnymi otarciami, złamaniami oraz innymi uszkodzeniami różnych części dłoni i ręki. Idąc tym tokiem myślenia – rękawice muszą mieć zasłonięte palce, a te które ich nie mają nie spełniają żadnych funkcji ochronnych, jedynie wizualne. Tego typu rękawice nie powinny się również ślizgać na rączce, ponieważ oprócz bezpieczeństwa mają zapewniać również stabilność, a więc powinny mieć zabezpieczenia antypoślizgowe.

Rękawice motocyklowe powinny być oczywiście nieprzemakalne, aby podczas jazdy w deszczu nadal chroniły i spełniały swoje funkcje. Ważnym elementem jest też szeroki zakres temperatur, w końcu kupujemy produkt na lata, więc powinien się sprawdzać i w gorącym lecie, i w lodowatej zimie.

Jak powinny wyglądać rękawice motocyklowe? Jakie elementy powinny zawierać?

Najczęściej spotykane są rękawice z przynajmniej jedną warstwą skóry (na ogół rękawice motocyklowe składają się z kliku warstw). Istnieją też takie, które są wykonane z materiałów tekstylnych, np. włókien poliestrowych. Przed zakupem rękawic motocyklowych należy sprawdzić wszystkie szwy i zapięcia, ponieważ to one zapewniają bezpieczeństwo. Nie mogą być w żaden sposób poluzowane lub uszkodzone, ponieważ to one świadczą o jakości produktu. Najlepiej, aby były dostępne w kilku różnych rozmiarach, łatwiej będzie je dopasować do ręki. Rozmiary uniwersalne nie do końca się sprawdzają i są gorszym wyborem, ponieważ dłoń drobnej kobiety znaczenie różni się od dłoni rosłego mężczyzny, więc nie jest to możliwe, aby rękawica dopasowała się do obu tych osób. Kolejnym elementem jaki powinny mieć specjalistyczne rękawice motocyklowe są widoczne wzmocnienia, najczęściej na palcach oraz kostkach. Bardzo ważne jest to, aby móc zgiąć dłoń w pięść podczas noszenia rękawicy, jeżeli nie można tego zrobić – rękawice są źle dobrane.

Czym wyróżniają się dobrej jakości rękawice motocyklowe?

Dobrej jakości rękawice motocyklowe wyróżniają się przede wszystkim dobrze wykonanymi i solidnymi szwami oraz zapięciami, ponieważ to one będą trzymać całą rękę w rękawicy. Mają również (jeżeli jest to strona internetowa) dostęp do tabeli rozmiarów oraz składu produktu. Kolejną ważną rzeczą są certyfikaty, jeżeli dane rękawice posiadają oznaczenia świadczące o wykonanych testach i badaniach możemy być bardziej pewni wiarygodności producenta.

Kolejnymi ważnymi elementami są spełnione funkcje opisane powyżej. Profesjonalne rękawice motocyklowe powinny je wszystkie spełniać oraz być dobrze dopasowane. Oczywiście najważniejsze są komfort i wygoda w trakcie jazdy, dlatego czasem można pozwolić sobie na zwrot lub wymianę produktu – niemal wszystkie sklepy to oferują.

O jakości produktu często świadczą opinie użytkowników. Można znaleźć je na specjalistycznych platformach, w wyszukiwarce oraz na mediach społecznościowych firmy, która zajmuje się produkcją danych rękawic. Trochę rzadziej można znaleźć porównywarki produktów na różnych blogach lub stronach. Wypisane są tam najczęściej wady i zalety danego produktu, to czym wyróżnia się na tle innych oraz po prostu opinia czy warto dane rękawice zakupić.

Ciekawym dodatkiem są odblaski, o których zawsze należy pamiętać w trakcie jazdy. Rękawice z odblaskami często świadczą o jakości z jaką produkt został wykonany oraz o tym, że zapewnia większe bezpieczeństwo. Jednak nie jest to pierwszorzędny element jaki takie rękawice powinny zawierać, więc warto się na nim opierać tylko wtedy, gdy dwie pary rękawic różnią się niuansami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *