Jakie kosmetyki samochodowe warto posiadać?

Miłośnicy samochodów i nie tylko, z niezwykłą starannością i dokładnością dbają o swoje pojazdy. Dzięki temu nie tylko zawyżają oni ceny ewentualnej sprzedaży, ale także samochód zyskuje wiele walorów estetycznych, a podróż nim staje się po prostu przyjemna. Nie da się ukryć, że eksploatacja pojazdu wpływa na jego wygląd, a także żywotność. Wielu kierowców więc z przyjemnością spędza swój wolny czas, właśnie na pracach przy swoim pojeździe. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wykorzystanie profesjonalnych kosmetyków, do pielęgnacji auta. Jakie kosmetyki samochodowe warto więc posiadać?

Jakie kosmetyki samochodowe warto posiadać?- mycie i usuwanie zanieczyszczeń

Wydawać by się mogło, że mycie samochodu nie jest czynnością skomplikowaną. Zazwyczaj jedziemy na myjnię automatyczną lub ręczną i spokojnie czekamy aż nasz samochód przejdzie przez kolejne etapy czyszczenia, polerowania i woskowania. Jednak czy wiemy o tym, że często wykorzystywanie tego typu myjek, nie sprzyja kondycji lakieru? Nie zależnie od tego, jak delikatne nie byłby szczotki na myjni, zawsze w jakimś stopniu pozostawią po sobie drobne zarysowania. Co zatem sprawdzi się idealnie? Gąbka samochodowa? Oczywiście, że nie! Ona również, mimo swojej konstrukcji może przy częstym użytkowaniu, zostawić ślady na lakierze. W związku z tym, każdy kierowca powinien wyposażyć się w ściereczki i rękawice z mikrofibry, a także delikatne środki czyszczące, które nie uszkodzą powłoki lakieru. Najpopularniejszym środkiem jest szampon samochodowy, o naturalnym PH- dlatego kierowcy powinni się w niego zaopatrzyć. Nie tylko usunie on zanieczyszczenia, ale także zadba o lakier. W przypadku trudniejszych zabrudzeń, warto zakupić specjalny cleaner, o prostym składzie, który również nie będzie szkodził powłoce lakieru.

Jakie kosmetyki samochodowe warto posiadać?- ochrona lakieru

Lakier jest narażony na wiele uszkodzeń mechanicznych. Dlatego warto zaopatrzyć się preparaty nabłyszczające, chroniące i poprawiające jego wygląd. Są one dostępne w różnych formach od past, poprzez spraye i płyny. Oczywiście różnią się od siebie gęstością i trudnością w nakładaniu. Im więcej w produkcie wosku carnabuba, tym lepiej dla naszego lakieru. Nakładanie wosku jest zadaniem dość mozolnym, dlatego też stworzono produkty w kredkach. Warto także wyposażyć się w kosmetyki, które pomogą zamaskować niedoskonałości lakieru. Mowa tutaj o produktach, które skutecznie ukryją rysy i drobne zadrapania. Wówczas świetnie sprawdzą się glinki poleskie, kredki maskujące, a także pasty wypełniające.

Jakie kosmetyki samochodowe warto posiadać?- czyszczenie felg

Nawet najlepiej umyty i dopieszczony samochód, nie będzie się wystarczająco dobrze prezentował z brudnymi i wyblakłymi felgami i oponami. Warto się więc wyposażyć w specjalny płyn do usuwania zabrudzeń z felg, ale także przyda się czernidło do opon. Należy wiedzieć, że felgi od razu będą wyglądały lepiej nie tylko po wyczyszczeniu, ale także po posmarowaniu ich specjalnym preparatem poprawiającym wygląd i woskiem. Znajdziemy w sklepach wiele zestawów do felg i opon, które pomogą nam kompleksowo o nie zadbać. Czernidło na opony nakładajmy co jakiś czas. Nie służy ono tylko nadaniu oponom głębszej, czarnej barwy, ale także skutecznie zabezpieczy je przed pękaniem. W połączeniu z wyczyszczonymi i nabłyszczonymi felgami. Wydaje się to z pozoru prostym zabiegiem, który nie powinien zająć nam zbyt wiele czasu, ani nie wymaga od nas żadnych specjalnych umiejętności, ale potrafi on całkowicie odmienić wygląd samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *