Czy warto kupić auto poleasingowe? Samochód poleasingowy wady i zalety

Nie da się ukryć, że większa połowa sprzedawanych w Polsce, trafia do wielkich firm i korporacji. Często też na rynku można spotkać auta poleasingowe, jednak większa część kupców, z jakiegoś powodu postanowiła omijać je szerokim łukiem. Są to auta, które po około 3 do 5 lat użytkowania, są ponownie wystawiane na sprzedaż. Dlaczego więc traktujemy je dość rygorystycznie podczas ewentualnego zakupu auta? Czy warto kupić auto poleasingowe?

Czy warto kupić auto poleasingowe?- samochody firmowe poleasingowe

Samochody firmowe, są obiektem wielu żartów i docinek. Jak to zwykło się mawiać, nie boją się żadnej drogi i mogą zamknąć przysłowiowy zegar. Jednak czy jeśli szukamy samochodu, już na starcie powinniśmy skreślić z listy zainteresowań, auta z dodatkową adnotacją leasingową, bądź firmową historią pojazdu? Jednak, śledząc rynek motoryzacyjny, można śmiało zauważyć, ze zainteresowanie takowymi pojazdami poleasingowymi systematycznie rośnie. Otóż składa się na to kilka czynników. Po pierwsze struktura naszego rynku motoryzacyjnego, znacznie ułatwia znalezienie tego typu pojazdu, a także jego zakup. Pracownicy salonów i komisów samochodowych, coraz więcej przykładają się także do tego, by oddane im auto, zachowało nienaganny wygląd i świetnie się prezentowało. Dodatkowo, niektóre firmy leasingowe, oferują korzystne zniżki na zakup auta, jeśli pracownik je użytkujący, może pochwalić się bezwypadkową jazdą. Pracodawcy, nagradzają więc pracowników za bezwypadkową jazdę, różnymi premiami, a oni w zamian za to, starają się jak najlepiej dbać o powierzone im samochody. Podsumowując, auta poleasingowe, obecnie są w o wiele lepszym stanie, niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Zalety kupna poleasingowego auta – czy warto kupić samochód po leasingu?

Zacznijmy od pierwszej i oczywistej zalety zakupu auta poleasingowego, jakim jest jego wiek. Pojazd będący przedmiotem leasingu, często już po trzech latach szuka nowego właściciela. Jeśli chodzi o przebiegi, są one bardzo zróżnicowane, od kilkudziesięciu kilometrów, do nawet powyżej 200 tysięcy kilometrów. Jednak historia pojazdu, szczególnie w okresie leasingu jest bardzo dobrze udokumentowana, a każde prace przy pojeździe, wykonywane są w serwisie ASO, a także wykonywane są z ubezpieczenia AC. Kolejną zaletą może być to, że mimo wcześniej już wymienionych atutów aut poleasingowych, dalej są one często o kilkanaście procent tańsze, niż auta wystawiane indywidualnie na sprzedaż, zarówno przez komisy jak i prywatnych sprzedawców. Wynika to z faktu, że firmy są w stanie naprawdę skutecznie negocjować. Należy się jednak przygotować na to, że każde auto po trzech latach użytkowania, traci około 50% swojej wartości. Nie możemy więc liczyć, że ewentualnie sprzedamy auto za większe pieniądze niż je kupiliśmy. Pamiętajmy też, że im droższe jest auto poleasingowe, tym większe prawdopodobieństwo, że jest wyposażone w mocny silnik i dodatkowe udogodnienia.

Kiedy warto kupić samochód poleasingowy?

Auta poleasingowe mają wiele zalet, czego najlepiej dowodzi rosnące nimi zainteresowanie. Oczywiście, jak w przypadku każdego zakupu, możemy narazić się na przysłowiowy bubel, jednak w przypadku aut poleasingowych, jest ono znacznie mniejsze. Wbrew pozorom firmowe auta są zwykle dobrze zadbane, a także są serwisowane i sprawdzane pod względem technicznym. Duże przebiegi mogą bywać zniechęcające, jednak przy wszystkich okresowych naprawach, okazuje się, że silnik może jeszcze spokojnie przejeździć kilka lub nawet kilkanaście lat. Innymi słowy na auta poleasingowe, warto podczas wyboru auta, zwrócić szczególną uwagę na poleasingowe modele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *