Auto przeprowadzkowe- czy warto wynająć firmę przeprowadzkową?

Zdecydowana większość dorosłej populacji ma za sobą lub będzie miała proces przeprowadzki. Migracje miejsc zamieszkania osób polegają na zmianie pracy, wyprowadzeniu się od rodziców, wynajmie mieszkania czy też po zakupie nowej nieruchomości. Prawdą jest to, że im dłużej zamieszkuje się dane miejsce to tym więcej generuje się dóbr materialnych oraz po prostu rzeczy. Wiele z nich najczęściej się przydaje i ludzie nie wyobrażają sobie bez nich żyć. Zatem jak zorganizować przeprowadzkę, by o niczym nie zapomnieć?

Firma przeprowadzkowa – dlaczego warto?

Dla wygody oraz komfortu migracji osób dostępne na rynku są auta przeprowadzkowe. Po stronie firmy jest zorganizowanie bezpiecznego transportu rzeczy z miejsca na miejsce oraz koordynacji i bezpieczeństwa ich przewozu. Osoby korzystające z tego typu rozwiązania równocześnie nie muszą obawiać się o wniesienie przewożonego mienia do nowego lokum. Warto zwrócić uwagę, iż firmy przeprowadzkowe mają duże doświadczenie z częstymi problemami wynikającymi np.

  • kompletacją mienia ze względu na ich rodzaj i zastosowanie
  • pakowanie
  • przewozu roślin 
  • brakiem miejsc parkingowych

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, korzystając z oferty firm przeprowadzkowych klient jest zwolniony od stresujących sytuacji wynikających z faktu przeprowadzki. Można powiedzieć, że odpowiedzialność za transport jest po stronie zleceniobiorcy. Warto wspomnieć o aspekcie finansowym. Wynajęcie specjalistycznej firmy przeprowadzkowej wiąże się z niemałymi kosztami. Jest to natomiast zdecydowanie wygodne dla osób niezorganizowanych lub zapracowanych albo po prostu nie mających czasu.

Przeprowadzka bez firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka organizowana indywidualnie również może nie stanowić problemu. Do powodzenia takiego przedsięwzięcia potrzebna jest dyscyplina oraz konsekwencja. Początkowo należy przeprowadzić audyt mienia- segregacja, co do jakiego pudła itd. Problemy wynikające z przeprowadzki na własną rękę to:

  • brak odpowiednio pojemnego samochodu
  • konieczność kilkukrotnego przewożenia mienia
  • poprzez brak miejsca w samochodzie możliwość uszkodzenia mienia
  • wnoszenie wszystkiego samemu lub przy pomocy znajomych lub rodziny

Ogromną zaletą przeprowadzki po swojemu jest znajomość tego co się ma lub co nie będzie już potrzebne. Możliwe jest zaoszczędzenie sporej kwoty przeznaczonej dla firmy przeprowadzkowej. Aby zminimalizować kursy warto zastanowić się nad wynajmem większego auta. Wiele firm przeprowadzkowych oraz prywatnych osób organizuje wynajem aut przeprowadzkowych. Duże samochody pomogą w mniejszym natężeniu kursowania między miejscami. Jednocześnie wynajem na dzień takiego pojazdu nie wiąże się z koniecznością szybkiego działania lecz osoby korzystające z takiego rozwiązania mogą spokojnie prowadzić proces przeprowadzki. 

Czy warto wynająć firmę przeprowadzkową z samochodem?

Migracja z mieniem nie jest sytuacją komfortową dla osób w nią zaangażowanych. Podstawowym argumentem za decyzją o wynajęciu firmy przeprowadzkowej jest święty spokój oraz pewność prawidłowo przeniesionego mienia. Taka firma stosować będzie palety, pasy mocujące, porządne ofoliowanie. Możliwość uszkodzenia rzeczy przewożonych staje się znikoma, przez co ich właściciele mają spokojną głowę. Ponadto wynajęcie aut przeprowadzkowych gwarantuje minimalne kursowanie między miejscami a firmowa ekipa załaduje oraz wniesie mienie do nowego miejsca. 

Przy indywidualnym podejściu argumentem „za” będzie aspekt finansowy. Oczywiste będzie to, iż na własną rękę będzie to tańsza opcja. Zaznaczyć jednak należy, iż komplikacje wynikające z braku zasobów czy to pojazdu ,czy to braku odpowiednich zabezpieczeń będą znaczące. Sytuacja komplikuje się przy braku samochodu a w przypadku niewielkiego auta liczba kursów znacząco się zwiększa. Problemy nasilają się, gdy ilość przejechanych kilometrów jest znaczna. Toteż w wielu przypadkach należy odpowiednio przeanalizować na jaki rodzaj przeprowadzki należy się zdecydować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *